کارشناسی ارشد بدون کنکور از طریق دانشپذیری دانشگاه پیام نور - ثبت نام کلاسهای آمادگی فراگیر پیام نور با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین اخبار کنکور فراگیر پیام نور سال 94


نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
شماره تماس :
متقاضی آزمون :
رشته :
معرفی اجمالی کلیه رشته های گروه علوم تجربی

خبرنامه دانشجویان ایران: معرفی رشته های گروه علوم تجربی بر اساس حروف الفبا

اعضای مصنوعی و وسایل کمکی :

      در این رشته طریقه طراحی و ساخت اعضای مصنوعی و وسایل کمکی بر اساس اصول مهندسی و منطبق با آناتومی بدن آموزش داده می شود . در واقع دروس این رشته مجموعه ای از علوم مهندسی و علوم پزشکی است .

موقعیت شغلی           کار در سازمان بهزیستی ، هلال احمر ، بنیاد جانبازان ، بیمارستانهای دارای مراکز ارتوپدی فنی ، تاسیس مرکز خصوصی جهت ساخت اعضای مصنوعی

اتاق عمل :

      در این رشته دانشجو چگونگی آماده کردن وسائل جراحی و استریل کردن آنها جهت استفاده در اتاق عمل را می آموزد و از طرفی با نحوه ی اداره اتاق عمل نیز آشنا می شود .

موقعیت شغلی            کار در اتاق عمل

بینایی سنجی :

     در این رشته دانشجو توانایی تشخیص و تصحیح عیوب انکساری ( نزدیک بینی ، دور بینی و آستیگماتیسم ) با تجویز عدسی های عینک یا لنزهای تماسی  همچنین تشخیص و تصحیح اختلالات دید دو چشمی و ... را می یابد .

موقعیت شغلی        کار در محیط های آموزشی ، خدماتی و صنایع به عنوان مشاور بهداشت چشم و مشکلات بینایی یا مسئول سنجش بینایی جهت امور استخدامی ، تاسیس مطب خصوصی

بهداشت محیط :

     در این رشته به مطالعه مسائل زیست محیطی از قبیل آب ، فاضلاب ، زباله ، هوا و کنترل بهداشت مواد غذایی پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           کار در خانه های بهداشت (مقطع کاردانی) ، کار در شهرداری ها ، سازمان آب و فاضلاب ، شرکت های خصوصی طراحی تصفیه خانه آب و فاضلاب و سازمان حفاظت محیط زیست (مقطع کارشناسی ارشد)

بهداشت حرفه ای :

      در این رشته سه مرحله وجود دارد که عبارتند از : شناسایی ، ارزیابی و کنترل عوامل خطرزا . گفتنی است که مرحله ی شناسایی خطر در مقطع کاردانی ، ارزیابی در مقطع کارشناسی و کنترل در مقطع کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای آموزش داده می شود .

موقعیت شغلی       کار در وزارتخانه ها ی کار ، صنایع و معادن ، جهاد کشاورزی ، نیرو ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  همچنین سازمان ها ، شرکت ها و کارخانه ها ی بزرگی مانند شرکت نفت ، ذوب آهن ، هواپیمایی کشوری ، ایران خودرو که دارای واحد بهداشت حرفه ای هستند و از این رو نیاز به فارغ التحصیلان این رشته دارند .

بهداشت عمومی ( گرایش خانواده ) :

     در این رشته به شناخت شرایط محیطی و اطلاع از وضعیت جمعیت منطقه ، در زمینه بهداشت مادران و کودکان پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی ( مثل خانه های بهداشت )

بهداشت عمومی ( گرایش مبارزه با بیماریها ) :

      در این رشته به شناخت عملی بیماریهای واگیردار و غیرواگیر دار ، واکسیناسیون های مورد نیاز ، آموزش بهداشت ، تهیه و تنظیم گزارش ها و آمار مربوط به بیماریها جهت اجرای برنامه های ایمن سازی پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی

پزشکی :

    در این رشته که 4 مرحله ی علوم پایه ، فیزیو پاتولوژی ، کارآموزی بالینی و کارورزی بالینی وجود دارد به تربیت دانشجویان جهت پیشگیری ، درمان ، بازتوانی افراد بیمار پرداخته میشود .

موقعیت شغلی          مطب خصوصی ، کلینیک ها ، خانه های بهداشت

پرستاری :

      در این رشته دانشجو برای نقش های مراقبتی ، حمایتی ، درمانی ، هماهنگی ، مشورتی ، مدیریتی ، تحقیقاتی در تیم مراقبت بهداشت تربیت می شود .

موقعیت شغلی          بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی – درمانی ، تاسیس مرکز بهداشت خصوصی تاسیس مهد کودک

پرتو شناسی ( رادیولوژی ) :

     در این رشته نحوه ی تصویربرداری از اعضای مختلف بدن جهت تشخیص پزشکی آموز ش داده می شود .

موقعیت شغلی          کار در مؤسسه های تصویرنگاری و بیمارستان ها

پرتو درمانی ( رادیو تراپی ) :

     در این رشته از اشعه برای درمان بیماری ها استفاده می شود در نتیجه چگونگی اجرای عملیات درمانی به دانشجویان آموزش داده می شود .

موقعیت شغلی         کار در درمانگاه ها و بخش های پرتو درمانی بیمارستان ها

پزشکی هسته ای :

      در این رشته به مطالعه چگونگی مصرف صحیح دارو های رادیو اکتیو ( رادیو داروها ) تجویز شده و حفاظت آنان در برابر اشعه یونساز پرداخته می شود .

موقعیت شغلی         کار در مراکز تشخیصی و درمانی پزشکی هسته ای و سایر مراکز آموزش مربوط به آن

تکنسین پروتزهای دندانی :

      در این رشته چگونگی ساخت عضو مصنوعی برای کار ثابت مانند دندان مصنوعی و عضو مصنوعی برای کار محرک مانند پلاک های ارتودنسی آموزش داده می شود .

موقعیت شغلی          کار در کلینیک های دندانپزشکی ، تاسیس لابراتور دندانسازی خصوصی

دامپزشکی :

      در این رشته به شناخت بیماریهای دامی ، پیشگیری و معالجه بیمار یها و همچنین علم تغذیه انسان و دام پرداخته می شود .

موقعیت شغلی         کار در سازمان دامپزشکی ، مؤسسه تحقیقات و تولید واکسن رازی ، شرکت های تولید دارو و فرآورده های دامی ، شرکت های تولید مواد غذایی با فرآورده های دامی ، واحدهای دامپروری دولتی و خصوصی ، آزمایشگاه های تشخیص بیماریهای دامی و بیماریهای انسانی ، کلینیک دامپزشکی

دندانپزشکی :

      در این رشته نحوه رعایت بهداشت ، پیشگیری و درمان بیماریهای دهان و دندان مطالعه

می شود.

موقعیت شغلی          کار در کلینیک ها ، خانه های بهداشت ، تاسیس مطب خصوصی

دارو سازی :

      در این رشته که بخشی از علوم پزشکی است ، به مطالعه تولید و ساخت دارو ، بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و موجودات زنده و میزان تأثیر دارو در سلامت جامعه و کم کردن بحران های بیماری زا پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           داروخانه ها ، صنایع داروسازی ، کارخانه های آرایشی بهداشتی ، کارهای اجرایی وزارت بهداشت و درمان

زمین شناسی :

    در این رشته منشأ زمین ، تاریخ و ساختمان زمین ، مواد متشکله آن ، منابع طبیعی موجود در آن و تغییر و تحولاتی که در طول زمان پدید آمده اند مورد مطالعه قرار می گیرند .

موقعیت شغلی          کار در وزارتخانه های صنایع و معادن ، نفت ، نیرو ، راه ، جهاد کشاورزی ، علوم و آموزش و پرورش ، همچنین شرکت ها و مؤسساتی مانند ذوب آهن ، سازمان زمین شناسی کشور ، شرکت های مرتبط با فعالیت های سدسازی ، آب یابی ، حفر تونل ، راهسازی ، اکتشافات آب و نفت و معادن ، بخش های مرتبط با تهیه نقشه های زمین شناسی و معدنی ، آزمایشگاه های سنگ شناسی و زمین شناسی و در مجموع کلیه ی مراکزی که در ارتباط با موضوع زمین فعالیت می کنند .

زیست شناسی ( گرایش علوم گیاهی ) :

     دراین رشته به بررسی گیاه اعم از گیاهان اولیه تا گیاهان امروزی پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           دبیری کتب زیست شناسی در مدارس ( مقطع کارشناسی ) ، کار در مؤسسات و مراکز تحقیقاتی در زمینه علوم گیاهی ( مقطع کارشناسی ارشد و دکترا )

زیست شناسی ( گرایش علوم جانوری ) :

      در این رشته به مطالعه مسائل مربوط به جانوران پرداخته می شود و دارای سه بخش اصلی جانور شناسی ، فیزیولوژی جانوران اعم از حیوانی و انسانی و بافت شناسی و جنین شناسی است.

موقعیت شغلی        کار در مراکز تحقیقاتی ، دبیری زیست شناسی ، اداره آزمایشگاه ها ،  فعالیت در سازمان حفاظت از محیط

زیست شناسی (گرایش زیست دریا ) :

      در این رشته به بررسی و مطالعه خواص محیط آبی ، بیولوژی آبزیان و فعالیت های آبزی پروری پرداخته می شود .

موقعیت شغلی          فعالیت در مراکز پرورش ماهی و مراکز تحقیق بر روی ارزش مواد غذایی دریایی

یست شناسی سلولی و مولکولی ( گرایش ژنتیک ) :

     در این رشته به مباحث مختلفی از جمله روش ها ی تشخیص بیماری ژنتیکی ، اصول ماوره ژنتیکی ، ژن درمانی ، تکنیک های رایج در ژنتیک و روش های اصلاح نژاد و ژنتیک مولکولی پرداخته می شود.

موقعیت شغلی          فعالیت در مراکز مختلف وزرات جهاد کشاورزی ، مراکز پژوهش وزارت علوم ، مراکز ملی تحقیقات مهندسی ژنتیک و تکنولوژی زیستی و سایر مراکز تحقیقاتی

زیست شناسی سلولی و مولکولی ( گرایش علوم سلولی و مولکولی ) :

      در این رشته به بررسی و مطالعه بر روی سلول ها و اجزای آن ها و نقش های آنان پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           فعالیت در مراکز تحقیقاتی از جمله مرکز تحقیقات ژنتیک  و مراکز تحقیقاتی دانشگاهی ، تاسیس شرکت و آزمایشگاه خصوصی

یست شناسی سلولی و مولکولی ( گرایش میکروبیولوژی ) :

    در این رشته به بررسی و مطالعه میکرو ارگانیسم ها ( باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها ی میکروسگوپی  و ...) پرداخته می شود .

موقعیت شغلی             کار در پژوهشگاه نفت ، بخش صنایع غذایی ، صنایع بهداشتی  و همچنین در مراکزی چون آزمایشگاها ی کارخانجات تهیه مواد بهداشتی و غذایی ، مراکز تهیه مواد دارویی ، کارخانجات تهیه اسیدها ، مراکز تهیه واکسن

شنوایی  سنجی :

     در این رشته چهار حیطه اصلی وجود دارند که عبارتند از : 1- ارزیابی و تشخیص اختلالا ت شنوایی و تعادل 2- پیشگیری و حفاظت شنوایی 3- توانبخشی شنوایی که شامل تجویز انواع قالب گوش و تجویز و ارزیابی وسایل کمک شنوایی مانند سمعک می شود 4- آموزش به افراد کم شنوا و ناشنوا

موقعیت شغلی          کار در بیمارستان ها و درمانگاه ها  ی گوش و حلق وبینی یا به طور شخصی همراه با پزشک گوش و حلق و بینی شنوایی شناسی دایر کنند .

علوم تغذیه :

      در این رشته به مطالعه اصول علم تغذیه ، ارزش مواد غذایی و نحوه تغذیه مناسب برای حفظ سلامت بدن پرداخته می شود .

موقعیت شغلی          کار در بیمارستان ، تاسیس مطب خصوصی

علوم و صنایع غذایی :

      در این رشته دانشجویان ، تکنولوژی صنایع غذایی مختلف از قبیل صنایع لبنیات ، غلات ، گوشت ، روغن ، قند ، سبزیجات  و میوه جات را فرا می گیرند . در واقع دانشجویان یاد می گیرند که چگونه طی فرآیند هایی عمر مواد غذایی را ضمن حفظ کیفیت و ارزش غذایی آن طولانی تر کنند .

موقعیت شغلی       کار در کارخانه یا کارگاه های تولید مواد غذایی ، ایجاد واحد تولیدی خصوصی

علوم آزمایشگاهی :

     در این رشته به یادگیری نمونه برداری و آماده سازی نمونه ( ادرار ، خون ، مدفوع ) و آزمایش های مختلف جهت انتخاب بهترین راه درمان و مقابله با بیماری پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           آزمایشگاه های تشخیص طبی

فیزیو تراپی :

     در این رشته دانشجو می آموزد که چگونه با حرکات ورزشی و درمان های الکترونیکی ، به بازتوانی بیمار های دارای مشکلات مفاصل ، عضلات و اعصاب  بپردازد .

موقعیت شغلی        بیمارستان ها ، مراکز توانبخشی ، فدراسیون های ورزشی ، کلینیک خصوصی فیزیو تراپی

فوریت های پزشکی :

      در این رشته ارائه خدمات امداد و کمک های اولیه را به بیماران و مصدومان حوادث مختلف تا رساندن آنها به مراکز درمانی را آموزش می دهند .

موقعیت شغلی       کار در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سراسر کشور ، آمبولانس های خصوصی یا سازمان های مشابه

کاردان شیمی و پدافند جنگ های شیمیایی ، میکروبی و هسته ای :

      در این رشته به تربیت کاردان برای مقابله با جنگ های شیمیایی ، میکروبی و هسته ای پرداخته می شود که سپاه پاسداران و ارگان های نظامی به وجود آنها نیاز دارند .

موقعیت شغلی            کار در سازمان های رزمی و دیگر ارگان های مرتبط

کاردرمانی :

       در این رشته با تسلط کافی بر علوم مختلف فیزیولوژیکی ، آناتومی و روانشناختی یک برنامه جامع درمانی به بیماران ارائه می شود تا بیماران  بتوانند استقلال در انجام کارهای روزمره و فعالیت های اجتماعی را بیایند .

موقعیت شغلی          بیمارستان ها ، کلینیک های توانبخشی سازمان بهزیستی کشور و هلال احمر، تاسیس کلینیک خصوصی

کتابداری در شاخه ی پزشکی :

      در این رشته به مجموعه سازی ، سامان دهی ، اشاعه اطلا عات در شاخه های پزشکی و پیراپزشکی و موضوعات وابسته به آن پرداخته می شود . فارغ التحصیلان این رشته در واقع بازوی توانمند یک جراح هستند چراکه یک جراح قبل از اعمال جراحی نیاز دارد تا از آخرین اطلاعات راجع به کار خود مطلع شود و این اطلاعات رامی تواند از متخصصین این رشته بگیرد .

موقعیت شغلی            فعالیت در پروژه های تخصصی پزشکی

گفتار درمانی :

      در این رشته دانشجو توانایی تشخیص آسیب هایی را که توسط عامل ژنتیکی یا اکتسابی به گفتار و زبان وارد شده و همچنین ارزیابی میزان آسیب دیدگی و علت آن و سپس درمان را

می یابد .

موقعیت شغلی        کار در درمانگاه ها ، مراکز بهداشت ، مراکز ویژه توانبخشی و مراکز آموزش و پرورش استثنایی  و یا یک مشاور برای قاریان ، مداحان ، خواننده ها ، گویندگان صدا و سیما و در کل افرادی که از صوت خود به صورت حرفه ای استفاده می کنند .

مهندسی کشاورزی ( گرایش علوم دامی ) :

در این رشته به مطالعه پنج مقوله پرداخته می شود : پرورش دام ، اصلاح نژاد دام ، بهداشت دام ، مدیریت نیروی انسانی ، تولیدات و بازاریابی

موقعیت شغلی           کار در جهاد کشاورزی ، مرغداری ها ، آزمایشگاه های تغذیه برای خوراک یا آنالیز خوراک ، آزمایشگاه های اصلاح نژاد و دام ، مراکز تحقیقاتی امور دام و آبزیان

مهندسی کشاورزی ( گرایش گیاه پزشکی ) :

      در این رشته به مطالعه  چگونگی حفظ و معالجه گیاهان از طریق آشنایی با هر عامل صدمه زننده به آنها پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           کار در وزارت کشاورزی ، شهرداری ها ، کلینیک ها ی گل  و گیاه ، سازمان تحقیقات کشاورزی در هر شهر

مهندسی کشاورزی ( گرایش ترویج و آموزش کشاورزی ) :

      در این رشته دانشجو با نحوه ی برنامه ریزی آموزشی ، تدریس و مدیریت هنرستان کشاورزی آشنا می شود  تا بتواند یافته های جدید علمی را متناسب با سطح دانش و توان علمی کشاورز در اختیار او قرار دهد .

موقعیت شغلی         فعالیت به عنوان رئیس سازمان کشاورزی استان ، مجری طرح های تحقیقاتی و یا کارشناس ترویج و آموزش در وزارت تعاون ، صندوق بیمه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی 

مهندسی کشاورزی ( گرایش باغبانی ) :

      در این رشته به بررسی دقیق فیزیولوژیک گیاهان پرداخته می شود ، که این امر موجب بهتر شدن کمیت و کیفیت محصولات باغبانی می شود .

موقعیت شغلی           کار در سازمان برنامه و بودجه یا جهاد کشاورزی و نیز کارهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی و یا به عنوان کارشناس در مزارع و باغ ها

مهندسی کشاورزی ( گرایش خاک شناسی ) :

      در این رشته به شناسایی خاک و چگونگی مدیریت خاک برای مصارف گوناگون پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           کار در وزارت جهاد گشاورزی ، محیط زیست ، شهرداری ها ، بخش های خصوصی باغداری ها

مهندسی کشاورزی ( گرایش زراعت و اصلاح نباتات) :

      در این رشته به بررسی روش های بهینه سازی تولید گیاهان زراعتی و همچنین طریقه ی اصلاح گیاهان که پایه ی ژنتیکی دارد پرداخته می شود .

موقعیت شغلی          فارغ التحصیلا ن این رشته معمولاً جذب موسسات تولید واحدهای کشاورزی می شوند چراکه طبق قانون هر زمین زراعتی اعم از دولتی و خصوصی باید تحت نظارت یک مهندس زراعت و اصلاح نباتات اداره گردد.

مهندسی منابع طبیعی ( گرایش محیط زیست ) :

      در این رشته به مطالعه درباره ی اکولوژی حیات وحش ، اکولوژی دریاها ، نحوه آلودگی محیط زیست ، نحوه طراحی پارک های ملی و جنگلی و ... و  حمایت  و حفاظت از محیط زیست و حل مشکلات زیست محیطی پرداخته می شود .

موقعیت شغلی       فعالیت در سازمان حفاظت محیط زیست ، شهرداری ها ، وزارت نیرو ، سازمان توسعه و برنامه ریزی ، وزارت صنایع ، وزارت نفت ، مهندسین مشاور

مهندسی منابع طبیعی ( گرایش مرتع و آبخیزی ) :

      در این رشته به مطالعه چگونگی بهره  برداری از عرصه منابع طبیعی به ویژه از مراتع موجود پرداخته می شود .

موقعیت شغلی           کار در شرکت های مرتبط با وزارت نیرو ، وزارت جهاد کشاورزی ، مؤسسه تحقیقات خاک وحفاظت آبخیزداری ، سازمان جنگل ها و شرکت های مشاوره ی منابع طبیعی

مهندسی منابع طبیعی ( گرایش شیلات ) :

در این رشته به مطالعه بیولوژی جانوری ، گیاهی و اکولوژی دریایی پرداخته می شود .

موقعیت شغلی        فارغ التحصیلان می توانند به فعالیت های آبزی پروری از جمله ایجاد مزارع انفرادی پرورش و تکثیر آبزیان بپردازند و یا به عنوان کارشناس در این مزارع فعالیت کنند .

مهندسی منابع طبیعی ( گرایش جنگلداری ) :

      در این رشته به مطالعه شناختی جوامع مختلف جنگلی ، تربیت ، پرورش و بهره برداری مستمر از تولیدات جنگلی ، جاده سازی در جنگل ، حفاظت و احیا و توسعه مناطق جنگلی و ... پرداخته می شود .

موقعیت شغلی      فعالیت در سازمان جنگل ها و مراتع کشور ، وزارت جهاد کشاورزی ، شهرداری ها ، سازمان پارک ها و فضای سبز و سازمان محیط زیست ، شرکت های مشاوره منابع طبیعی ، شرکت های بهره برداری از جنگل ها

مهندسی منابع طبیعی ( گرایش علوم و صنایع چوب و کاغذ ) :

      در این رشته به مطالعه در زمینه نحوه ی رویش و تولید چوب و عوامل مؤثر برآن ، درجه بندی چوب ها و ... پرداخته می شود .

موقعیت شغلی          فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان مدیر فنی مجتمع های چوب و کاغذ و کارخانجات تولید چوب فعالیت کنند  و یا به عنوان کارشناس در دفاتر فنی سازمان جنگل ها و مراتع مشغول به کار شوند .

مهندسی فضای سبز :

      در این رشته دانشجویان  ایجاد و حفظ مناظر طبیعی در اطراف منازل و  در سطوح وسیعتر ، یعنی شهر ها و اطراف آن را می آموزند

موقعیت شغلی          کار در سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ها ، وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت مسکن و شهرسازی و یا فعالیت به عنوان مجری امور تحقیقات وزارت کشور

مامایی :

      در این رشته ، فارغ التحصیلان به اموری از جمله مشاوره قبل و بعد و هنگام ازدواج ، آموزش و نحوه ی تنظیم خانواده ، مراقبت در دوران بارداری ، زایمان طبیعی و مراقبت بهداشتی مادر و کودک و آموزش به دختران در زمینه ی بهداشت دوران بلوغ  و ...می پردازند

موقعیت شغلی           بیمارستان ، زایشگاه ، درمانگاه ، مراکز بهداشتی ، مطب خصوصی

مدیریت خدمات بهداشتی – درمانی :

      در این رشته دانشجویان با بررسی و مطالعه دروس مدیریت و تطبیق آن با دروس بهداشتی، نحوه اداره امور شاخه ها یا زیر مجموعه های مختلف نظام بهداشت و درمان را تعیین می کنند .

موقعیت شغلی          کار در وزارت بهداشت ، دانشگاه های علوم پزشکی ، شبکه های بهداشتی ، بیمارستان ها ، هلال احمر، سازمان تامین اجتماعی ، سازمان بیمه خدمات درمانی ، درمانگاه ها

مدارک پزشکی :

      در این  رشته که رشته ای علمی – اطلاعاتی است به آموزش در زمینه های اطلاعات بهداشتی – درمانی پرداخته می شود . متخصصان این رشته مدیران اطلاعات بهداشتی – درمانی کشور هستند .

موقعیت شغلی           بیمارستان ها ، مراکز خدمات درمانی

هوشبری :

      در این رشته دانشجو توانایی شناسایی دستگاه ها و وسایل آزمایشگاهی مربوط به انجام امور بیهوشی و همچنین انجام عمل بیهوشی زیر نظر متخصص را می آموزد .

موقعیت شغلی          اتاق عمل مراکز درمانی


برچسب‌ها: ثبت نام پیام نور, ثبت نام فراگیر پیام نور, کارشناسی ارشد پیام نور, کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور, فراگیر پیام نور ارشد
نوشته شده توسط مدیر وبلاگ فراگیر پیام نور  | لینک ثابت |

داغ کن - کلوب دات کام
 
کارشناسی ارشد پیام نور